Zubná
pohotovosť

Audit zubov

Čo je audit zubov?

Audit zubov u nás znamená v prvom rade komplexné zhodnotenie stavu vášho chrupu. Tak aby ste poznali pravdu v akom bode sa nachádzate.

To je však len prvá časť, po nej nasleduje návrh riešení. Písomne vám vypracujeme individuálny plán ošetrení, ktoré sú potrebné aby sme sa dopracovali k zdravému chrupu a zodpovieme vám vaše otázky. Na záver vysvetlíme aká cesta k zdravým zubom vedie aj čo sú princípy riadnej starostlivosti o zuby v trojuholníku spolupráce zubár, dentálna hygienička a vy.

Kedy si ho klienti dávajú robiť?

Zvyčajne k nám klienti prichádzajú na audit zubov z týchto dôvodov:

 • Vstúpia si do svedomia, chcú sa začať seriózne starať o svoje zuby a potrebujú nezáväzne získať informácie čo majú čakať a ako je najlepšie začať.
 • Keď potrebujú z akéhokoľvek dôvodu názor druhého lekára.
 • Keď majú pochybnosti, či im je poskytovaná kvalitná starostlivosť na inom pracovisku.
 • Keď chcú vyskúšať iný prístup - ako vyzerá systematická kvalitná starostlivosť o zuby (taká testovacia jazda).
 • Majú strach zo zubára, preto zubára odkladali a nenavštevovali, chcú zistiť ako to s nimi vyzerá, potrebujú skonzultovať svoje ťažkosti a potrebujú pomoc s prekonaním strachu.
Presvedčte sa, že aj návšteva zubára môže byť príjemná

Ako to prebieha.

V prvom rade si s recepciou dohodnete termín návštevy, ktorý vám bude vyhovovať. 

Keď ku nám prídete, začíname diagnostikou - spravíme vám panoramatický rontgen (OPG) a 2x Intraorálny rontgen (BTW). Následne zubár vykoná fyzickú kontrolu chrupu a fotodokumentáciu. Porozprávate sa s ním o vašich doterajšich skúsenostiach so zubnou starostlivosťou, prípadných ťažkostiach a on zodpovie vaše otázky. V druhom kroku nasleduje príprava liečebného plánu. Ten obsahuje:

 • popis aktuálnych problémov,
 • možnosti ich riešenia - ošetrenia,
 • odhadovaný potrebný počet návštev v ambulancii,
 • cenu jednotlivých zákrokov a celkové náklady za liečbu. 

Podľa náročnosti a rozsahu lekár liečebný plán vypracuje na počkanie a následne o niekoľko minút pokračujete v konzultácii. Pri väčšom rozsahu a v zložitejších prípadoch si s vami dohodne ešte iný termín, na kedy plán pripraví a konzultácia bude pokračovať v iný termín. V každom prípade, keď vám liečebný plán odovzdá, podrobne si ho s vami prejde a vysvetlí, čo je kedy potrebné robiť a prečo. Zároveň vám vysvetlí ako sa k problematike starostlivosti o zuby staviame u nás a aká je naša filozofia.

Audit Zubov - druhý názor zubára

Čo nasleduje po audite?

Auditom u nás sa k ničomu nezaväzujete. Po vykonanom audite a odkonzultovaní všetkého potrebného odchádzate domov. V rukách máte dokument a v hlave zodpovedané otázky. Nasleduje už len vaše rozhodnutie, či sa rozhodnete na vašej ceste za zdravým chrupom spolupracovať s nami alebo s niekým iným. 

 

Ak sa rozhodnete pre nás, môžete sa spoľahnúť na:

 1. Transparentnosť - sme hrdí na svoju prácu, aj preto robíme fotodokumentáciu pred, počas aj po zákroku, aby ste mohli vidieť ako to bolo na začiatku, čo sme našli pri "otvorení zuba" ako sme všetko vyčistili aj finálne ako vyzerá dokončený zub.
 2. Dôslednosť a precíznosť- neponáhľame sa na úkor kvality. Nie je našim záujmom ošetriť čo najviac pacientov, ale ošetriť ich poriadne. Pracujeme s operačným mikroskopom, aby sme videli aj najmenšie kazy.
 3. Dôveru - pacient bežne nemá možnosť posúdiť ako odborne mu bol zákrok vykonaný - my nezavádzame a robíme vždy ošetrenia tak, akoby sme ošetrovali našich blízkych.
 4. Šetrnosť- pracujeme citlivo a bezbolestne, aby ste sa už zubára nemuseli nikdy obávať. Dokážeme jemne ošetriť aj pacientov s dávivým reflexom.
Cenník
Stomatológia cena ošetrenia cena
   
Audit zubov vrátane vypracovania liečebného plánu a konzultácie   100€
   
   
   
OC Tambor
Prielohy 8430
010 07 Žilina - Solinky


[email protected]
+421 950 526 846
Dr. DMYTRO BABČUK Zubný lekár

Som zubný lekár, registrovaný v Slovenskej komore zubných lekárov. Od roku 2012 som pôsobil na chirurgickom oddelení krajskej stomatologickej polikliniky a neskôr na súkromnej stomatologickej klinike v Žiline. Od roku 2014 sa špecializujem na mikrochirurgickú endodonciu a prácu s operačným mikroskopom.
Absolvoval som pracovné stáže a školenia pod vedením popredného českého odborníka v oblasti mikrochirurgickej endodoncie a dentálnej implantológie MUDr. Jiřího Škrdlanta - prvého lekára, ktorý začal v Českej republike používať operačný mikroskop v stomatológii. Hovorím slovensky, anglicky, rusky a ukrajinsky.

Akcie, rady a tipy priamo na váš email
Odoslaním tohto formulára vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov za podmienok, ktoré sú dostupné na internetových stránkach www.dentalna-klinika.sk/ochrana-osobnych-udajov
O čom píšeme
článok / Mar 10 2024
  Do čoho sme sa pustili a prečo ? Klinika Zdravia vznikla s úprimnou myšlienkou pomáhať...
článok / Jan 10 2023
Dnes sa už zubára báť nemusíte. Zmenil sa nielen postup ošetrení, ale aj prístup lekárov   Spomínate...
článok / Sep 05 2022
Základné pravidlá pri stravovaní detí so zreteľom na dentálnu starostlivosť sú:  dieťa by sa malo d...