Zubná
pohotovosť

Bielenie zubov

Čo je bielenie zubov

Bielenie zubov predstavuje estetickú korekciu zafarbených zubov pomocou bieliaceho prípravku s obsahom peroxidu vodíka alebo karbamidperoxidu. Mechanizmus účinku spočíva v štiepení pigmentov na bezfarebné molekuly.

 

Kedy sa môže bielenie zubov vykonávať

Hlavnou indikáciou bielenia sú zafarbené zuby z potravy a nápojov, vekom podmienené sfarbenie zubov v dôsledku úbytku skloviny, čiastočne aj tetracyklínové zuby a mierny stupeň dentálnej fluorózy.

 

"Aby sme mohli rozhodnúť či je pre vás bielenie zubov vhodné, je potrebné najskôr u nás absolvovať riadnu dentálnu hygienu, ktorej súčasťou bude aj konzultácia o možnostiach, postupe bielenia a očakávaných výsledkoch."

 

Samotnému bieleniu zubov predchádza vyšetrenie a fotodokumentácia, kedy sa stanoví individuálny plán liečby a náš zubný lekár/dentálna hygienička rozhodne o možnosti bielenia. Štandardne sa vykonáva bielenie predných plôch zubov viditeľných pri úsmeve.

Presvedčte sa, že aj návšteva zubára môže byť príjemná

Purewhitening

V súčasnosti je trendom kombinované bielenie zubov systémom Pure Whitening, ktorý garantuje perfektný výsledok – žiarivo biely úsmev bez ohľadu na východziu farbu zubov.

Pure Whitening bieli zuby pomocou kombinácie domáceho a ambulantného bielenia. Tento systém bielenia dosahuje vynikajúce a veľmi predvídateľné výsledky, a to vďaka tomu, že je prudko štandardizovaný. Každý pacient najskôr absolvuje odtlačky, ktoré sa následne odosielajú do laboratória, kde sú mu na mieru vyrobené ultra tesné nosiče. Pacient následne spolu s nosičmi obdrží špeciálny aktivovaný gél, ktorý si do nosičov aplikuje 14 nocí. Tento gél je od výroby i behom prepravy udržiavaný pri teplote 10°C, vďaka čomu je ako jediný na trhu účinný rovnako ako v deň výroby. Vďaka tomu sa týmto systémom darí vybieliť aj zuby, ktoré sa pomocou iných techník vybieliť nedali. Nevyhnutnou súčasťou bielenia je finálne bielenie v zubnej ambulancii na 15.deň bielenia.

Kombinácia domáceho a ambulantného bielenia je esenciálna pre vytvorenie dlhotrvajúceho výsledku.

Purewhitening Klinika Zdravia Žilina 1

Purewhitening Klinika Zdravia Žilina 2

Purewhitening Klinika Zdravia Žilina 3

Čo by ste ešte mali vedieť

Počas bielenia ani po ňom nie je nutné dodržiavať žiadnu diétu, môžete naďalej piť kávu i červené víno.

Bielenie zubov samozrejme nie je určené pre každého. Je kontraindikované u tehotných a kojacich žien. Takisto nie je vhodné u ľudí so zlou hygienou, nakoľko bieliace látky cez zuby s nánosmi povlakov nie sú schopné prejsť. V prípade, že má pacient veľké množstvo plômb na predných zuboch, prípadne má veľa mŕtvych zubov, bude mu miesto bielenia doporučené protetické riešenie, tj keramické fazety, prípadne korunky.

Cenník
Cenník platný od 1.10.2023  
   
DENTÁLNA HYGIENA  
   

Dospelý - Kompletná dentálna hygiena vrátane AIRFLOW® PROPHYLAXIS MASTER (nová generácia AIRFLOW) 

- Ošetrenie metódou GBT ktoré zahŕňa všetko potrebné. 

80 €

Dospelý - Kompletná dentálna hygiena vrátane AIRFLOW® PROPHYLAXIS MASTER (nová generácia AIRFLOW) 

- Ošetrenie metódou GBT ktoré zahŕňa všetko potrebné. ZVÝHODNENÁ CENA AK CHODÍTE PRAVIDELNE každých 6 mesiacov. (dospelý)

65 €

Tínedžer (15-17r.) - Kompletná dentálna hygiena vrátane AIRFLOW® PROPHYLAXIS MASTER (nová generácia AIRFLOW) 

- Ošetrenie metódou GBT ktoré zahŕňa všetko potrebné. 

65 €

Tínedžer (15-17r.) - Kompletná dentálna hygiena vrátane AIRFLOW® PROPHYLAXIS MASTER (nová generácia AIRFLOW) 

- Ošetrenie metódou GBT ktoré zahŕňa všetko potrebné. ZVÝHODNENÁ CENA AK CHODÍTE PRAVIDELNE každé 4 mesiace.

40€
Dentálna hygiena pre detského pacienta do 14 rokov vrátane 40€
Kontrolná prehliadka  40€
Profesionálne bielenie zubov PUREWHITENING 350€
OC Tambor
Prielohy 8430
010 07 Žilina - Solinky


[email protected]
+421 950 526 846
Mgr. MARTINA KARASOVÁ, DiS. Dentálna hygienička

Som dentálna hygienička.
V roku 2014 som popri práci zdravotnej setričky absolvovala kurz dentálnej prevencie. Toto smerovanie ma natoľko zaujalo, že som sa rozhodla špecializovať a venovať sa dentálnej hygiene na 100 percent. V roku 2020 som ukončila vysokoškolské štúdium na Vyššej odbornej škole zdravotníckej v Ostrave v odbore Dentálna hygienička. Počas vysokej školy som pracovala vo viacerých klinikách v Žiline a v okolí ako sestrička aj dentálna preventistka. Od roku 2020 robím profesionálnu dentálnu hygienu najmä metódou GBT.

Akcie, rady a tipy priamo na váš email
Odoslaním tohto formulára vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov za podmienok, ktoré sú dostupné na internetových stránkach www.dentalna-klinika.sk/ochrana-osobnych-udajov
O čom píšeme
článok / Mar 10 2024
  Do čoho sme sa pustili a prečo ? Klinika Zdravia vznikla s úprimnou myšlienkou pomáhať...
článok / Jan 10 2023
Dnes sa už zubára báť nemusíte. Zmenil sa nielen postup ošetrení, ale aj prístup lekárov   Spomínate...
článok / Sep 05 2022
Základné pravidlá pri stravovaní detí so zreteľom na dentálnu starostlivosť sú:  dieťa by sa malo d...