Zubná
pohotovosť

detský zubár

Vitajte v našej detskej stomatologickej praxi, kde sa starostlivosť o úsmev Vašich detí stáva zábavným dobrodružstvom plným starostlivosti a prevencie. U nás je detská stomatológia oveľa viac než len rutinné kontroly. Rozumieme, že detské zuby potrebujú špeciálnu starostlivosť a prístup, a preto sme tu, aby sme Vám a Vašim deťom poskytli to najlepšie. 

 

Detská dentálna hygiena Žilina

  

Jedným z hlavných rozdielov medzi detskou a dospelou stomatológiou je prístup k malým pacientom. Sme si vedomí, že deti majú často z návštevy u zubára obavy a nechcú spolupracovať.

Naše  usmievavé a trpezlivé pani doktorky a sestričky sú pripravené im návštevu spríjemniť, pomôžu im zabudnúť na strach a obavy, tak aby sa na ďalšiu návštevu u nás tešili.  Súčasťou našej filozofie je budovať dôveru medzi deťmi a zubármi od malička, čo prispieva k pozitívnemu vzťahu k dentálnej starostlivosti v budúcnosti. Návštevu zubára preto neodkladajte, najlepšie je prísť už od prvých prerezaných zúbkov. Ak dieťa viackrát zažije príjemnú skúsenosť kým problém nemá, bude oveľa lepšie spolupracovať, keď problém nastane. 

 

  Dentálna hygiena pre deti Žilina

 

Na Klinike Zdravia veríme, že najlepším spôsobom, ako sa vyhnúť závažným zubným problémom, je pravidelná starostlivosť a vzdelávanie už od útleho veku. Preto kladieme veľký dôraz na prevenciu a dentálnu hygienu. Naši odborníci Vám a Vašim deťom radi poskytnú užitočné rady o správnej technike čistenia zubov, výžive pre zdravý úsmev a starostlivosti o detské ďasná. 

 

Nie je pravdou, že „mliečne zuby sa neošetrujú, pretože aj tak vypadnú“.

 

Mliečne zúbky Vaše dieťa sprevádzajú do približne 11 roku života. Sledovanie ich vývoja je nevyhnutné pre správne žuvanie, rozvoj reči, či prerezávanie stálych zubov. Neliečená infekcia mliečneho zubu, ktorý sa pokazí až do nervu, môže zápalom poškodiť vývoj trvalého zubu.

Detský úsmev nie je iba estetickou záležitosťou, ale ovplyvňuje aj sebavedomie dieťaťa vo vzťahu k jeho okoliu. Zuby sú súčasťou toho, čo dieťa ukazuje svetu, a zdravý úsmev môže prispieť k pozitívnemu obrazu o sebe samom.  

  

Chceme, aby rodičia boli pre svoje deti vzorom a spoločne sme mohli vytvárať pekné úsmevy a zdravé zvyky pre celú rodinu. Preto je podmienkou prijatia dieťaťa do našej starostlivosti aj pravidelná starostlivosť o aspoň jedného rodiča. Táto prax nám umožňuje nielen poskytnúť dieťaťu kvalitnú starostlivosť v spolupráci s rodičom, ale aj vzdelávať rodinu o dôležitosti zdravej ústnej hygieny.

Rodičia, pozývame Vás ku nám, aby sme spolu s Vami starostlivo sledovali rast a vývoj zúbkov Vašich detí. Vaša aktívna účasť v tomto procese je pre nás neoceniteľná. Príďte a presvedčte sa sami, že náš prístup k detskej stomatológii je založený na láske, starostlivosti a komforte pre Vaše deti. Spoločne sa postaráme o to, aby ich úsmev zostal krásny a zdravý od detstva až do dospelosti. 

Akcie, rady a tipy priamo na váš email
Odoslaním tohto formulára vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov za podmienok, ktoré sú dostupné na internetových stránkach www.kvalitny-zubar.sk/ochrana-osobnych-udajov
Teraz výhodnejšie
O čom píšeme
článok / Jan 10 2023
Dnes sa už zubára báť nemusíte. Zmenil sa nielen postup ošetrení, ale aj prístup lekárov   Spomínate...
článok / Sep 05 2022
Základné pravidlá pri stravovaní detí so zreteľom na dentálnu starostlivosť sú:  dieťa by sa malo d...
článok / Sep 01 2022
Je krásne vidieť šťastné dieťa bezstarostne sa hrať a veselo sa usmievať. Veľa rodičov vie, aké povinnosti ...