Zubná
pohotovosť

Vstupné vyšetrenie

Ako prebieha vstupné vyšetrenie?

Vstupné vyšetrenie absolvuje pacient pri prvej návšteve našej zubnej ambulancie.

  1. Pacient vyplní dotazník a založíme mu kartu.
  2. Následne lekár vykoná komplexnú stomatologickú prehliadku vrátane fotodokumentácie chrupu, OPG (2D panoramatický röntgen) a bitewing RTG 2x (detailný röntgen medzizubných priestorov).
  3. Po skončení prehliadky nasleduje konzultácia, kde je pacient informovaný o výsledkoch vyšetrenia. Získa teda komplexnú informáciu o stave svojho chrupu a možnostiach ďalšieho postupu.
  4. Na základe konzultácie s pacientom lekár do týždňa vypracuje písomne liečebný plán, ktorý obsahuje: 
  • popis aktuálnych problémov,
  • možnosti ich riešenia - ošetrenia,
  • odhadovaný potrebný počet návštev v ambulancii,
  • cenu jednotlivých zákrokov a celkové náklady za liečbu. 

Približne týždeň po vstupnej prehliadke prichádza pacient opäť. Vtedy mu lekár predstaví vypracovaný liečebný plán (komplexný dokument obsahujúci informácie o tom, ako dostať chrup do požadovaného stavu vrátane cenovej ponuky). Tento plán je nezáväzný a pacient sa rozhodne či chce podľa neho postupovať u nás na Klinike Zdravia v Žiline alebo sa rozhodne inak. 

Sme rodinná zubná klinika a ošetrujeme tak dospelých ako aj detských pacientov. Detský pacient aj detský chrup si vyžadujú iný prístup ako u dospelej osoby. Aby sme sa o detských pacientov vedeli kvalitne postarať naša zubná lekárka Monika potrebuje aktívnu spoluprácu rodiča. Preto preto sme radi, keď je v našej starostlivosti aspoň jeden z rodičov, nieje to však podmienka. Viac o starostlivosti o detského pacienta sa dozviete na podstránke detský zubár

 

Vstupné vyšetrenie u zubára I RYANT clinic Žilina

Koľko stojí vstupné vyšetrenie?

Cena za vstupné vyšetrenie je 49 EUR (v cene je zahrnutý aj písomne spracovaný liečebný plán s cenovou ponukou, panoramatický RTG , 2x intraorálny RTG a fotodokumentácia.

Za vstupné vyšetrenie, pri ktorom sa nezáväzne dozviete všetko o svojom chrupe a spôsobe jeho nápravy do želaného stavu, zaplatíte spolu 49 EUR.

 

Presvedčte sa, že aj návšteva zubára môže byť príjemná

Prečo sa rozhodnúť pre komplexné riešenie svojho chrupu u nás?

Diagnostika - Na klinike v Žiline máme k dispozícii najmodernejšie prístroje na kvalitnú diagnostiku (panoramatický  RTG Sirona a intraorálny röntgen s bezdrôtovou viziografiou). Nikam Vás neposielame a vyšetrenie vykonávame priamo na mieste.

Operačný mikroskop - Ošetrenia a zákroky vykonávame cez operačný mikroskop s niekoľkonásobným zväčšením, vďaka ktorému vidíme aj to, čo sa voľným okom prehliadne. Týmto spôsobom vykonávame zákroky  s oveľa väčšou presnosťou.

Bojujeme za záchranu zubov- Pokiaľ je to len trochu možné snažíme sa prioritne zub zachrániť, pretože aj keď existujú kvalitné zubné náhrady, vlastný živý a funkčný zub je najlepšie riešenie.

Bezbolestne a sterilne - Bez anestézy ošetrenia nevykonávame. Samotnú anestézu aplikujeme dlhšie a na niekoľkokrát, aby ani jej podanie nebolo bolestivé. Zákroky realizujeme s pomocou koferdamovej blany, aby sme zabezpečili sterilné prostredie pre ošetrovaný zub a aby sme znížili pravdepodobnosť vzniku následných komplikácií na minimum. 

Šetrne - pracujeme tak citlivo, že sa vieme postarať aj o pacientov s dávivým reflexom.

Stojíme si za svojou prácou - Máme dlhoročné skúsenosti s kvalitnými výstupmi, preto ak sa o svoje zuby riadne staráte, nemáme problém Vám dať na našu prácu záruku až 5 rokov. 

Najčastejšie otázky

Prispieva na ošetrenie u Vás zdravotná poisťovňa?

Chceme robiť modernú stomatológiu s najnovšími technológiami, ktorú poisťovne nepreplácajú, preto nemáme zmluvy so žiadnymi poisťovňami.

Je potrebné doniesť dokumentáciu od predchádzajúceho zubára?

Nie kompletnú diagnostiku Vášho chrupu vám urobíme u nás, nepotrebujete si doniesť dokumentáciu.

Ošetrujete aj deti?

Áno postaráme sa o zdravé zuby celej vašej rodine. Sme rodinná zubná klinika preto pokiaľ ste už našim pacientom, ďalší členovia vašej rodiny (deti s rodičmi) majú vystupné vyšetrenie zadarmo.

Dr. DMYTRO BABČUK Zubný lekár

Som zubný lekár, registrovaný v Slovenskej komore zubných lekárov. Od roku 2012 som pôsobil na chirurgickom oddelení krajskej stomatologickej polikliniky a neskôr na súkromnej stomatologickej klinike v Žiline. Od roku 2014 sa špecializujem na mikrochirurgickú endodonciu a prácu s operačným mikroskopom.
Absolvoval som pracovné stáže a školenia pod vedením popredného českého odborníka v oblasti mikrochirurgickej endodoncie a dentálnej implantológie MUDr. Jiřího Škrdlanta - prvého lekára, ktorý začal v Českej republike používať operačný mikroskop v stomatológii. Hovorím slovensky, anglicky, rusky a ukrajinsky.

Akcie, rady a tipy priamo na váš email
Odoslaním tohto formulára vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov za podmienok, ktoré sú dostupné na internetových stránkach www.dentalna-klinika.sk/ochrana-osobnych-udajov
O čom píšeme
článok / Mar 10 2024
  Do čoho sme sa pustili a prečo ? Klinika Zdravia vznikla s úprimnou myšlienkou pomáhať...
článok / Jan 10 2023
Dnes sa už zubára báť nemusíte. Zmenil sa nielen postup ošetrení, ale aj prístup lekárov   Spomínate...
článok / Sep 05 2022
Základné pravidlá pri stravovaní detí so zreteľom na dentálnu starostlivosť sú:  dieťa by sa malo d...