Zubná
pohotovosť

Záchrana zubov

Ošetrenie kazov a zubných defektov

Zubné kazy

Ošetrenie kazov, zubných defektov a tráum zubov vykonávame pod operačným mikroskopom, minimálne invazívnou preparáciou zubných tkanív.

Kazy odstraňujeme tak, aby sme v prvom rade zachovali zubnú dreň, pretože zubná dreň obsahuje nervy a cievy, ktoré sa pripájajú k nervstvu hlavy a krku a je nevyhnutná pre správne fungovanie zuba.

Každý zákrok v ústnej dutine robíme v lokálnej anestéze. Zub, s ktorým pracujeme, izolujeme kofferdamovou membránou (tá nám umožňuje vytvoriť sterilné operačné pole bez slín a baktérií ústnej dutiny). Kazy preparujeme a odstraňujeme pod mikroskopom pri veľkom zväčšení, s použitím detektora zubného kazu (špeciálna tekutina na zafarbenie kazu). Po odstránení kazu pokračujeme rekonštrukciou chýbajúcich tkanív prostredníctvom fotokompozitných materiálov. Po ukončení modelácie výplne sa zub leští a artikuluje. V priebehu celého ošetrenia zhotovujeme podrobnú fotodokumentáciu, aby pacient po ukončení zákroku mohol vidieť našu prácu

Transparentosť a vzájomná dôvera sú pre nás kľúčové.

 

Kvalitné zubné ošetrenie I Zubná ambulancia Žilina

 

Koreňové ošetrenie zuba

Koreňové ošetrenie zuba  (endodoncia a reendodoncia)

Endodonciu vykonávame v prípade, že kaz už zasahuje do zubnej drene alebo v prípade, že sme sa v priebehu ošetrenia hlbokého kazu dostali až k nervu.

Cieľom endodoncie je bezbolestne vyčistiť zub od kazu a vykonať dostavbu chýbajúcich častí zuba. Zub izolujeme kofferdamovou membránou, následne vyčistíme a za aseptických podmienok vysušíme všetky kanáliky. Po zaplnení kanálikov horúcou guttaperčou nasleduje postendodontické ošetrenie zuba - modelovanie alebo protetická náhrada.

Protetická náhrada po koreňovom ošetrení

Po konzultácii s pacientom zhotovíme odtlačky hornej a dolnej čeľuste, vyberieme farbu a odfotíme zuby. V anestéze preparujeme tvrdé tkanivá zuba, ktoré použijeme pod určitý typ protetickej náhrady. Následne zhotovíme detailný odtlačok a provizórnu ochrannú korunku. Do 10 dní dokončíme rekonštrukciu zuba osadením riadnej protetickej náhrady. 

 

Presvedčte sa, že aj návšteva zubára môže byť príjemná
Dr. DMYTRO BABČUK Zubný lekár

Som zubný lekár, registrovaný v Slovenskej komore zubných lekárov. Od roku 2012 som pôsobil na chirurgickom oddelení krajskej stomatologickej polikliniky a neskôr na súkromnej stomatologickej klinike v Žiline. Od roku 2014 sa špecializujem na mikrochirurgickú endodonciu a prácu s operačným mikroskopom.
Absolvoval som pracovné stáže a školenia pod vedením popredného českého odborníka v oblasti mikrochirurgickej endodoncie a dentálnej implantológie MUDr. Jiřího Škrdlanta - prvého lekára, ktorý začal v Českej republike používať operačný mikroskop v stomatológii. Hovorím slovensky, anglicky, rusky a ukrajinsky.

Akcie, rady a tipy priamo na váš email
Odoslaním tohto formulára vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov za podmienok, ktoré sú dostupné na internetových stránkach www.dentalna-klinika.sk/ochrana-osobnych-udajov
O čom píšeme
článok / Mar 10 2024
  Do čoho sme sa pustili a prečo ? Klinika Zdravia vznikla s úprimnou myšlienkou pomáhať...
článok / Jan 10 2023
Dnes sa už zubára báť nemusíte. Zmenil sa nielen postup ošetrení, ale aj prístup lekárov   Spomínate...
článok / Sep 05 2022
Základné pravidlá pri stravovaní detí so zreteľom na dentálnu starostlivosť sú:  dieťa by sa malo d...